Port morski Aden


Port morski Aden

Aden to port morski, którego kodem jest YEADE. Obiekt znajduje się na terenie Jemenu. Jest to specyficzny rodzaj portu, który świadczy szeroki zakres usług. Znajduje się na głównym międzynarodowym szlaku żeglarskim. Jest portem naturalnym. Dzięki swoim dużym rozmiarom, ma wielki potencjał do rozwoju i świadczenia usług na szeroką skalę. Nie potrzebne jest korzystanie z ochrony falochronów ani z pogłębiania technicznego, aby możliwe było świadczenie usług międzynarodowych. Port znajduje się nad Zatoką Adeńską, która ma dostęp do Morza Arabskiego. Oddalona jest o 170 km od cieśniny Bab al-Mandab. Stanowi centrum handlu tranzytowego. Jest również ważną stacją bunkrową na szlaku morskim Ocean Indyjski – Morze Śródziemne. Znajdują się tu rafinerie, stocznia remontowa oraz wykonywane jest odsalania wody morskiej. Jest to również ważna baza rybacka. Samo miasto jest drugie co do wielkości w tym kraju. Mieszka tutaj 737 811 mieszkańców.

Port morski Aden
Port morski Aden. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Aden sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Aden z Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.
Import z Aden do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Aden: APL, CMA/CGM, COMBITAINER, Ecu-Line, Ethiopian, MSC, Safmarine, Sudan, Transkompass, YGL.