Port morski Asuncion


Port morski Asuncion
Port morski Asuncion

Port morski Asuncion

Asuncion to port morski, którego kodem jest PYASU. Port znajduje się na terenie Paragwaju. Jest to port handlowy, który obsługuje ponad 3/4handlu zagranicznego tego kraju. Samo miasto jest stolicą Paragwaju. Znajduje się nad rzeką Paragwaj. Znajduje się na zachodnim skraju Wyżyny Brazylijskiej. Jest to największe miasto tego kraju. Mieszka tu 512 tysięcy mieszkańców. Jest to jedna z najstarszych hiszpańskich osad w Ameryce Południowej. Często miasto nazywane jest matką miast, ponieważ właśnie z tego miasta wyruszyły ekspedycje kolonialne, które zakładały nowe miasta na podbijanych terenach. Miasto zostało założone w 1537 roku i początkowo nosiło nazwę Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Prawa miejskie otrzymało w 1540 roku. W 1731 roku miało tu miejsce pierwsze powstanie przeciwko władzy hiszpańskiej. Miasto to jest głównym ośrodkiem gospodarczym tego kraju. Rozwinął się tu przede wszystkim przemysł spożywczy, włókienniczy, obuwniczy, cementowy, stoczniowy i petrochemiczny.

Port morski Asuncion
Port morski Asuncion. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Asuncion lub też chcesz wycenić eksport do Asuncion sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.
Import z Asuncion do Gdyni – 35 dni.
Eksport do Asuncion z Gdyni – 32 dni.

Armatorzy obsługujący port Asuncion: Alianca, CMA/CGM, Contship, CSAV, Ecu-Line, Euroatlantik, Griamaldi Napoli, Hamburg-Sud, HSLR, Montemar, NYK.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź