Port morski Bangkok


Port morski Bangkok
Port morski Bangkok

Port morski Bangkok

Bangkok to port morski, którego kodem jest THBKK. Port mieści się na terenie Tajlandii. Znany jest jako Khlong Toei Port. Jest to międzynarodowy port morski, który znajduje się na rzece Chao Phraya. Port obsługuje Port Authority of Thailand. Został otwarty w 1947 roku. Był jedynym portem międzynarodowym w tym kraju, dopóki nie powstał głębinowy Port Leam Chabang w 1991 roku. Port w Bangkoku wykorzystywany jest przede wszystkim do celów cargo. Dostępny jest dla statków o nośności 12 000 ton i dla mniejszych. W pierwszych miesiącach 2010 roku port obsłużył 11 936 855 ton ładunków. Obsługuje 22% towarów, które dostarczane są drogą morską do Tajlandii. Port Bangkok jest jednym ze 100 najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie. Posiada konwencjonalne nadbrzeże dla załadunku i rozładunku towarów. Jego budowa była możliwa dzięki pożyczce jaka udzielona została Tajlandii przez Bank Światowy. Największy rozkwit port zanotował w 1950 roku. Jednak, jak już zostało wspomniane wcześniej, gdy powstał Port Leam Chabang, port w Bangkoku stracił na znaczeniu i nieco podupadł.

Port morski Bangkok
Port morski Bangkok. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Bangkoku lub też chcesz wycenić eksport do Bangkoku sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Bangkoku do Gdyni – 38 dni.
Eksport do Bangkoku z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Bangkok: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, H.M.R., Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, UASC, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź