Port morski Belawan


Port morski Belawan

Belawan to port morski, którego kodem jest IDBLW. Port znajduje się na terenie Indonezji. Odbywają się stąd regularne rejsy promowe do cieśniny Malakka i do Malezji (czytaj: statek Malakkamax). Można również czasem załapać się na rejs do Tajlandii. Port działa od 1890 roku. Początkowo był wykorzystywany do transportu tytoniu. W tym celu powstała specjalna infrastruktura, która pozwalała na przenoszenie tytoniu na statki zewnętrzne i na takie, które zanurzają się na duże głębokości. Port uległ rozbudowie w 1907 roku. Powstał wtedy specjalny plac wykorzystywany przez chińskich i tutejszych handlowców. Ponadto, wygenerowano także przestrzeń dla europejskich statków. Od początku XX wieku port staje jest rozbudowywany i dostosowywany do nowoczesnych potrzeb, tak aby można było transportować olej palmowy i gumę. W 1938 roku został uznany za największy port w Holenderskich Indiach Wschodnich pod względem wartości ładunków przewożonych na statkach. Głównymi produktami wywożonymi z tego portu są kauczuk, olej palmowy, herbata oraz kawa.

Port morski Belawan
Port morski Belawan. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Belawan lub też chcesz wycenić eksport do Belawan sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Belawan do Gdyni – 37 dni.
Eksport do Belawan z Gdyni – 38 dni.

Armatorzy obsługujący port Belawan: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, FCLCarrier, Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, MISC, MOL, MSC, Norasia, NYK, OOCL, Roco-Carrier, UASC, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź