Port morski Casablanca


Port morski Casablanca
Port morski Casablanca

Port morski Casablanca

Casablanca to port morski, którego kodem jest MACAS. Port znajduje się na terenie Maroka. W porcie odbywa się regularny handel morski. Obsługuje on wysyłkę towarów do innych krajów. Port znajduje się w pobliżu Meczetu Hassana II. Jest to jeden z największych sztucznych portów na świecie. Port ten uznawany jest również za największy w regionie Maghrebu i w Północnej Afryce. Początkowa port był w stanie obsłużyć 3,5 mln kontenerów. Zarządzaniem portem zajmuje się Marsa Maroc. Zajmuje się on zarządzaniem pasażerami, towarami oraz statkami. Początkowo przez port transportowano duże ilości wełny. Następnie rozpoczął się import proszku herbacianego, który jest głównym składnikiem tradycyjnej herbaty miętowej. Jest to niewielkiej wielkości port. Powierzchnia portu nie przekracza 10 ha. Pracę nad jego budową rozpoczęły się w 1906 roku i ukończyły w tym samym roku. Po drobnych modernizacjach w 1938 roku, zwiększono powierzchnie portu do 125 ha. Powierzchnia portu obejmowała wtedy molo, nadbrzeże, a także specjalne nadbrzeże dla statków handlowych.

Port morski Casablanca
Port morski Casablanca. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Casablanca lub też chcesz wycenić eksport do Casablanca sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Casablanca do Gdyni – 29 dni.
Eksport do Casablanca z Gdyni – 18 dni.

Armatorzy obsługujący port Casablanca: CMA/CGM, COMBITAINER, Ecu-Line, Grimaldi Napoli, Hanseatic Shipping, Holland Maas, IMTC, MBS, MSC, OPDR/COMANAV.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź