Port morski Cebu


Port morski Cebu

Cebu to port morski, którego kodem jest PHCEB. Port znajduje się na terenie Filipin. Port ten zarządzany jest przez Cebu Port Authority. Głównie odbywają się tu połączenia na linii Cebu – MOP-MOP oraz do pozostałych portów w tym kraju. Port znajduje się w północnej części kraju. Znajduje się w wąskim przesmyku między główną wyspą Cebu i wyspą Lapu-Lapu. Jest to port sztuczny, należy do grupy średniej wielkości obiektów, zajmuje powierzchnię 12 ha. Jest to port międzynarodowy, posiada 495 miejsc postojowych. Terminal pasażerski zajmuje powierzchnię 2688 m2, jest częściowo otwarty. Ten obiekt jest w pełni klimatyzowany. Znajduje się tu przestronne lobby, w którym mieści się Biuro Portu. W terminalu położona się również część, w której można się pożegnać z najbliższymi, a także stołówka. Na terenie terminala można korzystać z bezpłatnego WiFi. Regularne operacje rozpoczęły się tu 21 listopada 2014 roku. W 2011 roku port przyjął 181 419 kontenerów oraz 9 596 102 ton ładunków. Do portu wpłynęło 73 491 statków krajowych i 911 obcych.

Port morski Cebu
Port morski Cebu. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Cebu lub też chcesz wycenić eksport do Cebu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Cebu do Gdyni – 37 dni.
Eksport do Cebu z Gdyni – 37 dni.

Armatorzy obsługujący port Cebu: APL, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MOL, Norasia, NYK, OWL, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź