Port morski Chennai


Port morski Chennai
Port morski Chennai

Port morski Chennai

Chennai to port morski, którego kodem jest INMAA. Kod znajduje się na terenie Indii. Jest to drugi co do wielkości port morski w tym kraju, poza tym, jest trzecim najstarszym w Indiach (Ogółem portów morskich w Indiach jest 12). Rozpoczął swoją działalność w 1881 roku, handel morski zaczął się jednak znacznie wcześniej, bo już w 1639 roku na niezabudowanym jeszcze brzegu. Cały port jest sztucznie utworzony, ma w przyszłości stać się głównym portem kontenerowym. Miasto Chennai zyskało nazwę: Brama Indii Południowych, dzięki znajdującemu się w mieście portowi morskiemu.

Dzięki portowi Chennai, notowany jest wzrost gospodarczy stanu Tamil Nadu (stan w Indiach). Z tego miejsca najczęściej eksportowane są takie towary jak: rudy żelaza, skóry, czy tkaniny bawełniane, a importowane: pszenica, bawełna surowa, maszyny, żelazo oraz stal. W ostatnich kilku latach, port obsłużył 60 mln ładunków. Port zajmuje powierzchnię 274 hektarów i jest drugim, największym pod względem zajmowanej powierzchni portem w Indiach. Podzielony jest na strefę północną, środkową oraz południową.

Port morski Chennai
Port morski Chennai. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Chennai lub też chcesz wycenić eksport do Chennai sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Chennai do Gdyni – 36 dni.
Eksport do Chennai z Gdyni – 31 dni.

Armatorzy obsługujący port Chennai: APL, Cargo-Levant, CMA/CGM, COMBITAINER, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MISC, Norasia, NPIL, NYK, OWL, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Safmarine, SCI, UASC, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź