Port morski Conakry


Port morski Conakry
Port morski Conakry

Port morski Conakry

Conakry (Konakry) to port morski, którego kodem jest GNCON, znajduje się na terenie Gwinei. Jest to największy port w tym kraju. Cała gospodarka miasta kręci się wokół tego obiektu i jest przez niego napędzana. Posiada on nowoczesne urządzenia do obsługi oraz przechowywania ładunków. Dzięki temu, możliwe jest eksportowanie bananów w odpowiedni sposób.

W mieście produkuję się przede wszystkim produkty żywnościowe oraz materiały mieszkaniowe. Samo miasto jest stolicą Gwinei. Znajduje się w zachodniej części kraju nad Oceanem Atlantyckim. Znacząca część miasta położona jest na wyspie Tombo. Populacja liczy około 1,7 mln mieszkańców. W miejscowości tej panuje klimat tropikalny monsunowy. Na terenie miasta znajduje się kilka uniwersytetów, parków, muzeów oraz innych instytucji kulturalnych. Conakry w 2002 roku borykało się z czasowymi problemami w dostawie prądu i wody, co było uciążliwe dla mieszkańców. Było to spowodowane kryzysem infrastruktury miejskiej, która była już przestarzała i zaczęła szwankować.

Port morski Conakry
Port morski Conakry. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Conakry sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Conakry z Gdyni – 26 dni.
Import z Conakry do Gdyni – o czas dostawy zapytaj naszych konsultantów.

Armatorzy obsługujący port Conakry: COMBITAINER, Delmas, Ecu-Line, Grimaldi Napoli, MOL, OTAL, WAL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź