Port morski Dakar


Port morski Dakar
Port morski Dakar

Port morski Dakar

Dakar to port morski, którego kodem jest SNDKR, znajduje się na terenie Senegalu. Jest to duży obiekt morski o znaczeniu regionalnym. Bardzo dobre położenie miasta sprzyja jego rozwojowi. Znajduje się na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, na Półwyspie Zielonego Przylądka. Miasto znajduje się na strefie klimatu ciepłego półpustynnego. Występuje tu krótka pora deszczowa i długa pora sucha. Pora deszczowa występuje od lipca do października, a pora sucha przez pozostałą część roku. Rocznie pada tu 495 mm deszczu. Od grudnia do maja panują tutaj przyjemne temperatury w granicach 24-27 stopni Celsjusza. Noce są również z bardzo dobrymi temperaturami w granicach 17-20 stopni Celsjusza. Od maja do listopada temperatury zdecydowanie idą w górę i sięgają nawet 31 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy utrzymują się w granicach 23-24 stopni Celsjusza. Miasto znane jest przede wszystkim z odbywającego się tu Rajdu Dakar. Mieszka tu 2,4 mln mieszkańców. W języku wolof, nazwa tego miasta oznacza drzewko tamaryndowca.

Port morski Dakar
Port morski Dakar. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub eksport do Dakaru sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Dakaru z Gdyni – 18 dni.
Import z Dakaru do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Dakar: BOCS, COMBITAINER, CSAV, Delmas, Ecu-Line, Grimaldi Napoli, Lykes Lines, MOL, MSC, OTAL, Safmarine, SOMOTRANSMA, TMM Lines, WAL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź