Port morski Dar es Salaam


Port morski Dar es Salaam
Port morski Dar es Salaam

Port morski Dar es Salaam

Dar es Salaam to port morski, którego kodem jest TZDAR, znajduje się na terenie Tanzanii. Jest to główny port morski w tym kraju. Obsługuje ponad 90% ruchu morskiego w tym kraju. Oprócz niego są jeszcze dwa tego typu obiekty w Tanzanii. Jest 4 co do wielkości portem morskim na kontynencie afrykańskim w okolicach Oceanu Indyjskiego. Służy głównie do obsługi operacji handlowych. Obsługuje pod tym względem Tanzanię i liczne państwa śródlądowe znajdujące się w niedalekiej odległości. W 2012 roku port miał problemy, w wyniku których stracił 1,8 mld dolarów. Było to spowodowane nieefektywnym jego działaniem. Jest to naturalny port, który zatrudnia 2864 pracowników. Rocznie przewozi się tutaj 12 mln ton ładunków, a wartość ładunków wynosi 15 mld dolarów. Port oprócz usług handlowych, świadczy również usługi pasażerskie. W 2012 roku z usług portu skorzystało 1 373 146 osób. 35% ładunków, jakie przechodzą przez ten port jest własnością zagranicznych koncernów. Ponadto, transportuje się stąd również dobra, jakie produkowane są na terenie Dar es Salaam.

Port morski Dar es Salaam
Port morski Dar es Salaam. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub wycenić eksport do Dar es Salaam sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Dar es Salaam z Gdyni – 48 dni.
Import z Dar es Salaam do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Dar es Salaam: COMBITAINER, Conti-Africa-Line, Ecu-Line, HUAL, MOL, MSC, Safmarine, VOTAN/var., WEC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź