Port morski Doha


Port morski Doha
Port morski Doha

Port morski Doha

Doha to port morski, którego kodem jest QADOH, znajduje się na terenie Kataru. Przez wiele lat był to bardzo ważny port morski w tym kraju. Jednak z biegiem lat zaczął podupadać, ze względu na występowania zbyt płytkich wód. Niewiele statków mogło cumować w tym porcie, właśnie ze tego względu. Jednak, po 1973 roku miasto zaczęło się odbudowywać i wtedy również powstał nowy port morski, który jest już w stanie przyjmować jednostki oceaniczne. Dzięki temu, udało się przywrócić dawną świetność portu. Powstała nawet specjalna odsalarnia wody morskiej, dzięki której można dostarczać wodę dla potrzeb mieszkańców. Samo miasto jest największy miastem i stolicą Kataru. Zostało założone w 1825 roku, a prawa miejskie uzyskało w 1850 roku. Miasto znajduje się na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w Zatoce Perskiej. W 1867 roku podczas wojny z Bahrajnem, miasto zostało zniszczone. W 1916 roku Brytyjczycy przejęli je i ustanowili nad nim swój protektorat. Po odzyskaniu przez Katar niepodległości, udało się odzyskać Doha i wtedy właśnie zostało ono stolicą tego państwa.

Port morski Doha
Port morski Doha. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Doha sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Doha z Gdyni – 31 dni.
Import z Doha do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Doha: ANL, APL, Bonyad, CMA/CGM, COMBITAINER, Contship, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HUAL, IRISL/ECL SERVICE, IRISL/PEL SERVICE, MISC, MSC, Norasia, NYK, Safmarine, UASC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź