Port morski Fuzhou


Port morski Fuzhou
Port morski Fuzhou

Port morski Fuzhou

Fuzhou to port morski, którego kodem jest CNFUZ. Port znajduje się na terenie Chin. Jest to naturalny port morski, który położony jest na środku ujścia rzeki Min Jiang. Jest to sztucznej głębokości rzeka, która stanowi o istnieniu międzynarodowego portu w Fuzhou. Port znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu tego miasta. Widać stąd cieśninę. Port ten znajduje się bardzo blisko Tajwanu. W 2013 odznaczył się przepustowością na poziomie 127 mln ton. Odbyły się tu również przewozy kontenerowe z Tajwanu, które wyniosły 332 500 TEU. Odbywały się również regularne rejsy promowe między Pingtan, Taichung i Taipei na Tajwanie. Łącznie z takiego połączenia w 2013 roku skorzystało 144 000 pasażerów. Port Fuzhou połączył się z portem Ningde w 2009 roku, przez co zyskał większą powierzchnię i większą możliwość rozwoju. W 2012 roku port był wyposażony w 178 miejsc do cumowania, z których 46 były kolejami głębinowymi posiadającymi 10 000 DWT. 14 z nich miała pojemność 100 0000 DWT. Poza tym, port posiada również 77 miejsc do cumowania płytkowodnego. 47 z nich może obsługiwać statki na głębokości 1 000 DTW.

Port morski Fuzhou
Port morski Fuzhou. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Fuzhou lub też chcesz wycenić eksport do Fuzhou sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Fuzhou do Gdyni – 43 dni.
Eksport do Fuzhou z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Fuzhou: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MOL, NYK, OOCL, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź