Port morski Kobe


Port morski Kobe
Port morski Kobe

Port morski Kobe

Port morski Kobe, którego kodem jest JPKOB, znajduje się na terenie Japonii. Dokładnie położony jest w prefekturze Hyogo w regionie wielkiej Osaki. Zaplecze portu mieści się w Regionie Przemysłowym Hanshi. Znajduje się on u podnóża góry Rokkyo. Miasto ma ograniczenia pod względem wniesień, dlatego, aby port mógł powstać, zdecydowano się na usypianie sztucznej wyspy. Port morski Kobe zaczęto budować w 1966 roku, by dostosować go do nowoczesnych wymogów, został ukończony w 1981 roku. W X wieku był znany jako port Hyogono Tsu. Od 1858 roku port jest otwarty na cały świat, dzięki podpisaniu Paktu o przyjaźni i handlu. Po II wojnie światowej port został zajęty przez wojska alianckie, którymi były wojska amerykańskie. Dopiero opuściły miasto w 1974 roku. W latach 70. XX wieku port został uznany za najlepszy pod względem przeładunku kontenerów na świecie. W 1995 roku doszło tu do trzęsienia ziemi, w wyniku którego część obiektów portu zostały zniszczonych. Obsługa statków z przyczyn technicznych musiała zostać na pewien czas zawieszona.

Port morski Kobe
Port morski Kobe. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Kobe lub też chcesz wycenić eksport do Kobe sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Kobe do Gdyni – 42 dni.
Eksport do Kobe z Gdyni – 39 dni.

Armatorzy obsługujący port Kobe: APL, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, UASC, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź