Port morski Guayaquil


Port morski Guayaquil
Port morski Guayaquil

Port morski Guayaquil

Guayaquil to port morski, którego kodem jest ECGUQ, znajduje się na terenie Ekwadoru. Jest to największy port morski w tym kraju. Stanowi również największe takie miejsce na wybrzeżu Pacyfiku. Miasto położone jest na zachodnim brzegu rzeki Guayas, która wpada do Oceanu Spokojnego. Bardzo dobrze rozwija się tutaj handel, biznes, rolnictwo oraz hodowla ryb. Działają tutaj zarówno małe jak i średnie przedsiębiorstwa. Warto dodać, że Guayaquil to największe miasto tego kraju. Panuje tutaj tropikalny klimat sawanny, dlatego od stycznia do kwietnia jest bardzo gorąco, a jednocześnie wilgotno. Występują w tym czasie intensywne opady deszczu, z tego powodu często spotykane są w tym rejonie powodzie. W pozostałej części roku opady są już minimalne. Pogoda staje się pochmurna, a wieczory chłodniejsze. Przeważają tutaj osoby wyznające religię rzymskokatolicką. W mieście istnieją dwa duże kluby piłkarskie: Barcelona Guayaquil i Emelec Guayaquil, obydwa mają własne stadiony. W mieście występuje również kilka uniwersytetów.

Port morski Guayaquil
Port morski Guayaquil. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Guayaquil sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Guayaquil z Gdyni – 28 dni.
Import z Guayaquil do Gdyni – zapytaj konsultanta o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Guayaquil: CCNI, CMA/CGM, Conti-Pacific-Line, CSAV, CTE, Ecu-Line, Eurogate, Evergreen, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, K-Line, MSC, SEATRADE.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź