Port morski Haiphong


Port morski Haiphong
Port morski Haiphong

Port morski Haiphong

Haiphong (Hajfong) to port morski, którego kodem jest VNHPH. Port znajduje się na terenie Wietnamu. Ściślej mówiąc, jest to kompleks portów umiejscowionych w Haiphong City. Obsługują one Północny Wietnam, a także będą wykorzystywane przez korytarz Kunming Lao Cai-Hanoi Haiphong. Jest to zdecydowanie wiodący port w północnej części tego kraju. Jest w stanie obsługiwać statki o nośności 30000-40000 DTW. W miejsce tego portu ma powstać nowy obiekt o nazwie Lach Huyena. Jednak, aby tak mogło się stać, musi najpierw powstać wyspa, która będzie łączyła go z lądem przy pomocy mostu. W przyszłości port ma zostać wyposażony w terminal masowy oraz trzy terminale kontenerowe.

Port morski Haiphong
Port morski Haiphong. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Haiphong lub też chcesz wycenić eksport do Haiphong sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Haiphong do Gdyni – 38 dni.
Eksport do Haiphong z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Haiphong: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MISC, MOL, NYK, OOCL, OWL, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź