Port morski Hiroshima


Port morski Hiroshima
Port morski Hiroshima

Port morski Hiroshima

Hiroshima (Hiroszima) to port morski, którego kodem jest JPHIJ, znajduje się na terenie Japonii. Port ma dostęp do Morza Wewnętrznego (Seto Inland Sea). Hiroszima została podzielona poprzez kanały i rzeki na sześć małych wysepek. Przez co popularne jest korzystanie z promów. Dzięki temu, tamtejszy port ma możliwość rozwoju.

Miasto znajduje się na wyspie Honsiu nad zatoką Hiroszima. Mieszka tu 1,5 mln mieszkańców. Znane jest przede wszystkim ze zrzucenia na nie przez Stany Zjednoczone 6 sierpnia 1945 r. bomby atomowej. W wyniku czego miasto został zrównane z ziemią. W chwili ataku, na tym terenie mieszkało 275 tysięcy ludzi. Śmierć na miejscu poniosło 78 tysięcy osób, a spora grupa została uznana za zaginionych. Hiroshima została po wojnie odbudowane w stylu zachodnim. W 1949 roku została ogłoszona Miastem Pokoju, dzięki temu, właśnie w tym miejscu odbywało się wiele konferencji międzynarodowych, na których zapadało wiele ważnych decyzji. Każdego roku 6 sierpnia obchodzona jest rocznica zrzucenia bomby atomowej. Miasto obecnie podzielone jest na 8 dzielnic. Miasto występuje w klimacie subtropikalnym z łagodnymi zimami oraz gorącymi latami.

Port morski Hiroshima
Port morski Hiroshima. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Hiroshimy sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Hiroshimy do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Hiroshimy z Gdyni – 47 dni.

Armatorzy obsługujący Hiroshima: APL, COSCO, Evergreen, Hanjin, Hyundai, K-Line, NYK.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź