Port morski Ho Chi Minh City


Port morski Ho Chi Minh City
Port morski Ho Chi Minh City

Port morski Ho Chi Minh City

Ho Chi Minh City to port morski, którego kodem jest VNSGN. Port znajduje się na terenie Wietnamu. Port należy do grupy Saigon Port, która skupia kilka portów znajdujących się w tym mieście. Saigon to nazwa portu, która pochodzi od dawnej nazwy tego miasta. W 2013 roku port został uznany za 24 najbardziej ruchliwy port na świecie. Odegrał bardzo ważna rolę w rozwoju miasta. To przez ten port w czasach francuskich Indochin odbywał się eksport i import materiałów. Dziś również wykonywane są te same czynności, ale towary dostarczane są na południe Wietnamu. Port obsługuje 2/3 gospodarki tego państwa i w ten sposób ją napędza. W 2006 udało się obsłużyć 35 ton materiałów ładunkowych, a także 1,5 mln TEU kontenerów. Ale już pod koniec 2012 port był w stanie obsłużyć 3,5 mln TEU kontenerów.

Port morski Ho Chi Minh City
Port morski Ho Chi Minh City. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Ho Chi Minh City lub też chcesz wycenić eksport do Ho Chi Minh City sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Ho Chi Minh City do Gdyni – 39 dni.
Eksport do Ho Chi Minh City z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Ho Chi Minh City: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, MSC, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź