Port morski Hodeidah


Port morski Hodeidah
Port morski Hodeidah

Port morski Hodeidah

Hodeidah (Al-Hudajda) to port morski, którego kodem jest YEHOD. Obiekt znajduje się na terenie Jemenu. Mieści się nad Morzem Czarnym. Jest to typowe miasto portowe, które posiada także port rzeczny. Małe miasteczko, jakim wcześniej była Al-Hudajda, w XIX wieku zostało przekształcone przez Turków w handlowy port morski. Odbywa się tutaj eksport kawy, bawełny oraz skór. Początkowo mogły z niego korzystać jedynie małe łodzie. Od 1908 roku port posiada nowe molo. Zaczęto wtedy wykonywać eksport węgla. Możliwe było również przyjmowanie przez port statków parowych. Większość towarów, która przechodziła przez port pochodziła z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji i Niemiec.

Miasto Al-Hudajda posiada populacje 494 619 mieszkańców. Jest to 4 co do wielkości miasto w tym kraju. W 1961 roku zostało zniszczone przez wielki pożar, udało się je odbudować, ale zrobiono to już w nowoczesnym stylu.

Port morski Hodeidah
Port morski Hodeidah. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Hodeidah sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Hodeidah z Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.
Import z Hodeidah do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.