Port morski Istambuł


Port morski Istambuł
Port morski Istambuł

Port morski Istambuł

Istambul to port morski, którego kodem jest TRIST. Port znajduje się na terenie Turcji. Obsługuje głównie statki wycieczkowe. Posiada bardzo dobrze rozbudowany terminal pasażerski. Znajduje się w dzielnicy Beyoglu. Wyposażony jest w dwa przyległe mola: Galata i Pier Salpazari. Właścicielem i zarządcą portu są tureckie linie morskie TDI. Prace nad budową tego obiektu rozpoczęły się w 1892 roku, gdy powstawało molo Galata. W 1910 roku powstały dwa magazyny. Z biegiem lat ich liczba zaczęła się powiększać. Od 1925 roku port zaczął oferować wsparcie logistyczne dla statków. Mianowicie było to zaopatrzenie w wodę i węgiel, załadunek, wyładunek, pilotaż morski, ratownictwo morskie oraz inne usługi związane z działalnością portu. W 1957 roku powstało drugie molo, którego fundatorem było Ministerstwo Robót Publicznych. Do 1986 toku był to największy port morski w tym kraju. W 2007 roku zakończyły się prace nad unowocześnianiem terminala pasażerskiego, tak aby osoby korzystające z niego były zadowolone z jakości świadczonych usług.

Port morski Istambuł
Port morski Istambuł. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Istambułu lub też chcesz wycenić eksport do Istambułu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Istambułu do Gdyni – 26 dni.
Eksport do Istambułu z Gdyni – 17 dni.

Armatorzy obsługujący port Istambul: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, H.M.R., Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, HUAL, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Pan Ocean, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź