Port morski Itajai


Port morski Itajai
Port morski Itajai

Port morski Itajai

Port morski Itajai, którego kodem jest BRITJ, to drugi co do wielkości port kontenerowy w Bazyli i główny w stanie Santa Catarina. Służy jako główny port dla eksportu w tym regionie.

Maksymalny rozmiar statku, jaki może wpłynąć do portu, pod względem długości wynosi 152,4 m. W obrębie portu Itajai płynie naturalna rzeka. Posiada on nadbrzeże, na którym można dokonać załadunku oraz rozładunku. Do portu można dojechać koleją. Odbywają się tu również remonty statków, ale w umiarkowanym zakresie i raczej niezbyt często. Port powstał w XIX wieku, a pierwsze badania techniczne w tym porcie prowadzono już w 1905 roku. Właściwe prace nad stworzeniem portu rozpoczęły się w 1914 roku. Początkowo było to samo otoczenie, takie jak budynek administracyjny, który wzniesiono w 1977 roku. Z portu pierwotnie transportowano drewno, ale w wyniku spadku popytu na ten materiał, port przeżył kryzys i musiał dostosować się do nowych warunków. Na szczęście się to udało.

Port morski Itajai
Port morski Itajai. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Itajai lub też chcesz wycenić eksport do Itajai sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Itajai do Gdyni – 19 dni.
Eksport do Itajai z Gdyni – 35 dni.

Armatorzy obsługujący port Itajai: Alianca, CMA/CGM, Contship, CSAV, Euroatlantik, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HSLR, Lykes Lines, Montemar, NYK, OWL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź