Port morski Kalkuta


Port morski Kalkuta
Port morski Kalkuta

Port morski Kalkuta (Calcutta)

Kalkuta to port morski, którego kodem jest INCCU. Port znajduje się na terenie Indii. Jest to port rzeczny, który oddalony jest 203 km od morza. Jest to najstarszy port operacyjny w Indiach. Został zbudowany przez Brytyjską Kompanię Wschodnioindyjską. Wyposażony jest w dwa systemy doków. Pierwszy z nich to Doki w Kalkucie, a drugi to głębokie doki w Complex Haldii. Halida Complex znajduje się 60 km od stacji pilotowej. Posiada 12 miejsc do cumowania, 3 mola na rzece. W XIX wieku, port ten był wiodącym w Indiach Brytyjskich. Na przełomie XIX i XX wieku, przepustowość portu zaczęła wzrastać. Ze względu na ograniczenia rzeczne, do portu nie wpływają statki powyżej 200 BRT. Pomocami do nawigacji są dwie latarnie morskie, cztery bezzałogowe statki światła, automatyczne wskazówki, semafory. W 2013-2014 roku, port przyjął 41 386 mln ton ładunków. Port ten obsługuje 17,1% wszystkich statków, jakie pływają po indyjskich portach. Zdecydowanie, port ten w tym zakresie przoduje wśród wszystkich indyjskich portów.

Port morski Kalkuta
Port morski Kalkuta. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Kalkuta lub też chcesz wycenić eksport do Kalkuta sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Kalkuta do Gdyni – 36 dni.
Eksport do Kalkuta z Gdyni – 37 dni.

Armatorzy obsługujący port Kalkuta: APL, Cargo-Levant, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MISC, MSC, Norasia, NYK, OWL, Roco-Carrier, Safmarine, SCI, UASC, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź