Port morski Kaohsiung


Port morski Kaohsiung
Port morski Kaohsiung

Port morski Kaohsiung

Kaohsiung to port morski, którego kodem jest KWKHH. Port znajduje się na terenie Tajwanu. Jest to największy port w tym kraju. Jest w stanie obsłużyć 10 mln TEU. Dane te pochodzą z 2007 roku. Port umiejscowiony jest na południu Tajwanu. Obiekt obsługiwany jest przez Taiwan International Ports Corporation. Jest to jedyna firma na Tajwanie, która zajmuje się zarządzaniem portami państwowymi. Początkowo był to port naturalny, jednak z czasem zaczęto przystosowywać go do coraz większych wymogów technicznych. Rozwój obiektu rozpoczął się na dobre po II Wojnie Światowej. Port morski Kaohsiung działa w nowej formie od 1858 roku. Samo miasto ma status miasta wydzielonego. Stanowi waży ośrodek przemysłu elektronicznego, informatycznego, hutniczego, maszynowego, stoczniowego i petrochemicznego. W mieście tym znajduje się również Stadion Narodowy Tajwanu. W mieście mieszka 2 773 483 mieszkańców. Miasto jest podzielone na 38 dzielnic. Miasto położone jest na południe od zwrotnika Raka. Jest tutaj klimat tropikalny, a średnie temperatury wynoszą od 18 do 28 stopni Celsjusza.

Port morski Kaohsiung
Port morski Kaohsiung. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Kaohsiung lub też chcesz wycenić eksport do Kaohsiung sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Kaohsiung do Gdyni – 37 dni.
Eksport do Kaohsiung z Gdyni – 47 dni.

Armatorzy obsługujący port Kaohsiung: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, H.M.R., Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Pan Ocean, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź