Port morski Karachi


Port morski Karachi
Port morski Karachi

Port morski Karachi

Karachi to port morski, którego kodem jest PKKHI. Port znajduje się na terenie Pakistanu. Jest to jeden z największych i najbardziej ruchliwych portów w Azji Południowej. Jest to głębinowy port morski. Obsługuje prawie 60% ładunków, które trafiają do Pakistanu. Jest w stanie obsłużyć 25 mln ton ładunków rocznie. Port znajduje się bardzo blisko głównych szklaków żeglugowych takich jak na przykład Ormuz. Port początkowo znajdował się w mieście Kharak, jednak w wyniku potężnej ulewy, konieczne było jego przeniesienie do nowoczesnego miasta jakim był Karachi. Port posiada 11 km kanału podejścia, które sprawia, że żegluga jest bardzo bezpieczna. Do portu mogą wpływać statki mające do 75 000 ton nośności. Port działa w obszarze dwóch nadbrzeży East Wharf, który posiada 7 koi dla statków oraz West Warth, które wyposażone jest w 13 miejsce do cumowani statków. Wszystkie koje posiadają 11,3 m głębokości. Obydwa nadbrzeża biegną w przeciwnych kierunkach wzdłuż górnej przystani. Każde nadbrzeże posiada terminal kontenerowy.

Port morski Karachi
Port morski Karachi. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Karachi lub też chcesz wycenić eksport do Karachi sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Karachi do Gdyni – 27 dni.
Eksport do Karachi z Gdyni – 30 dni.

Armatorzy obsługujący port Karachi: APL, Cargo-Levant, COMBITAINER, Conti-Asian-Line, Contship, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, IRISL/ECL SERVICE, K-Line, MISC, Norasia, NYK, OWL, PNSC, Roco-Carrier, UASC, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź