Port morski Lagos


Port morski Lagos
Port morski Lagos

Port morski Lagos

Lagos to port morski, którego kodem jest NGLOS, znajduje się na terenie Nigerii. Jest to najbardziej ruchliwy i największy obiekt morski na tym kontynencie. Z tego portu realizowanych jest kilka regularnych połączeń promowych pomiędzy Lagos a innym miejscami. Wszystko odbywa się przy użyciu nowoczesnych promów. Ponadto, z portu wypływają również prywatne łodzie z pasażerami, ale już w nieregularny sposób, tylko wtedy, gdy jest na to zapotrzebowanie. W mieście bardzo dobrze rozwinął się przemysł włókienniczy, spożywczy, odzieżowy, chemiczny, drzewny, metalowy i środków transportu. Na terenie Lagos obowiązuje klimat tropikalny suchy i mokry. Występują tu dwie porty deszczowe. Największa ilość deszczu spada od kwietnia do lipca. Słabsze opady występują w październiku i listopadzie. Pora sucha na dobre obowiązuje od grudnia do marca. Sucho bywa również w sierpniu i wrześniu. Lagos składa się z wielu dzielnic. Są nimi m.in. Apapa, Ikoyi, Ikeja, Surulele czy Yaba. Miasto jest bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym.

Port morski Lagos
Port morski Lagos. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Lagos sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Lagos z Gdyni – 25 dni.
Import z Lagos do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący Lagos: BOCS, Baco, COMBITAINER, CSAV, Delmas, Ecu-Line, ESL, Grimaldi Napoli, MOL, MSC, OTAL, Safmarine, WAL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź