Port morski Las Palmas


Port morski Las Palmas
Port morski Las Palmas

Port morski Las Palmas

Port morski Las Palmas, którego kodem jest ESLPA, znajduje się na terenie Hiszpanii, a dokładnie na Wyspach Kanaryjskich. Jest to port przystosowany dla wędkarzy, handlowców oraz dla sportowych łodzi pasażerskich. Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Las Palmas. Jest to typowa baza postojowa dla statków, które chcą się doposażyć w drodze przez Atlantyk. Jest to pierwszy port na Wyspach Kanaryjskich. Jest to również pierwszy port morski w Mid-Atlantic. Obsługuje największy ruch morski na skrzyżowaniu Europy, Ameryki oraz Afryki. Poza tym, uznawany jest również za jeden z główny portów w Hiszpanii i pierwszy port na terenie geograficznego obszaru Afryki Zachodniej. Port ten w 2007 roku obsłużył 907 782 pasażerów. Bardzo dobrze rozwija się tu ruch rejsów pasażerskich, który z każdym rokiem wzrasta. W 2007 roku port przyjął 11 262 statki.

Port zajmuje 5 pozycję wśród wszystkich hiszpańskich portów morskich. W Europie zajmuje 15 miejsce. Port rocznie obsługuje 400 000 ton mrożonych ryb. Do dyspozycji jest 175 000 m3 zimnych magazynów i miejsca składowania dla kontenerów chłodniczych.

Port morski Las Palmas
Port morski Las Palmas. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Las Palmas lub też chcesz wycenić eksport do Las Palmas sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Las Palmas do Gdyni – 22 dni.
Eksport do Las Palmas z Gdyni – 16 dni.

Armatorzy obsługujący port Las Palmas: CASV, DAL c/o SAFDAL/SAECS, Ecu-Line, Lykes Lines, MSC, OPDR, TMM Lines.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź