Port morski Manila


Port morski Manila
Port morski Manila

Port morski Manila

Manila to port morski, którego kodem jest PHMNL. Port znajduje się na terenie Filipin. Spełnia rolę portu handlowego. Zarządzany jest przez Metro Manila Area. Port największe sukcesy handlowe miał od IX do XII wieku. Wtedy zawarto ważne porozumienia handlowe z Chinami, Japonią, częścią Indii, a także z Malezja i Indonezją. Obecnie, głównie obsługiwany jest handel z Chin i z innych krajów Azji Wschodniej. Wjazd do portu ma 19 km szerokości i rozszerza się w pewnych miejscach do 48 km. Port ten jest międzynarodowym terminalem kontenerowym. Obsługą tej części portu znajduje się International Manila Container Terminal Services Inc. Jest to jeden z główny portów w Azji. Poza tym, uznawany jest również za jeden z najbardziej aktywnych portów na Filipinach. Można do portu dojechać drogą MICT. W 2011 roku port znalazł się na 38 miejscu wśród najbardziej ruchliwych portów na świecie. Od 2012 roku port obsłużył 3 710 690 TEU oraz 75 058 855 ton ładunków. W planach jest jeszcze rozbudowa portu tak aby stał się jeszcze bardziej nowoczesny.

Port morski Manila
Port morski Manila. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Manila lub też chcesz wycenić eksport do Manila sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.
Import z Manila do Gdyni – 42 dni.
Eksport do Manila z Gdyni – 33 dni.

Armatorzy obsługujący port Manila: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, Pan Ocean, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM/klb.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź