Port morski Matadi


Port morski Matadi

Matadi to port morski, którego kodem jest CDMAT, znajduje się na terenie Demokratycznej Republiki Kongo. Maksymalne zanurzenie w tym porcie wynosi 8,2 m. Na terenie portu działa Nacy of the Democratic Republic of the Congo, czyli kongijskie morskie siły zbrojne. Mają one w porcie swoją siedzę oraz miejsce dla swoich statków. Jest to główny port morski w tym kraju.

Matadi zostało założone przez sir Henry’ego Mortona Stanley’a w 1879 roku. Mieszka tu 245 862 mieszkańców. Miasto znajduje się na lewym brzegu rzeki Kongo. Było to strategiczne posunięcie, ponieważ to właśnie tu znajdował się ostatni port na rzece Kongo. Jest to więc najdalej wysunięty port śródlądowy w Wolnym Państwie Kongo. Dzięki rozwojowi portu oraz kolei, możliwe było prowadzenie handlu, który doprowadził do wzrostu gospodarczego tego miasta. Zdecydowanie można powiedzieć, że ten port jest jednym z największych w Afryce. Ten port wykorzystywany jest jako główny port importowy oraz eksportowy dla całego kraju. Eksportuje się stąd głównie kawę i drewno. W obrębie portu rozwijają się również firmy rybackie.

Port morski Matadi
Port morski Matadi. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Santa Marta lub też chcesz wycenić eksport do Santa Marta sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Matadi z Gdyni – 42 dni.
Import z Matadi do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Santa Marta: CMDC, COMBITAINER, Delmas, Grimaldi Napoli, NDS, OTAL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź