Port morski Mumbai (Bombaj)


Port morski Mumbai (Bombaj)
Port morski Mumbai (Bombaj)

Port morski Mumbai (Bombaj, Bombay)

Port morski Mumbai, którego kodem jest INBOM, to obiekt znajdujący się na terenie Indii. Ten naturalny, głębinowy port, zajmuje powierzchnię 400 km2 i jest największym portem zachodnich Indii. Z portu Mumbai korzystają statki oraz łodzie od wieków. W XIX wieku był używany przez Marynarkę Wojenną Imperium Marathów, a także przez brytyjskie i portugalskie siły morskie. Pierwszy z doków wybudowano w 1870 roku. Cały port jako spółka został założony w 1873 roku. Od momentu powstania, stanowi bramę do Indii. Wykorzystywany jest do przewożenia ładunków masowych. Był głównym czynnikiem rozwoju Bombaju jako handlowej części Indii. Port przez wiele dziesięcioleci był mocno eksploatowany. Posiada trzy zamknięte mokre doki: Prince’s Dock, Victoria Dock oraz Indira Dock. W tym morskim porcie w Bombaju znajdziemy również cztery przystanie oraz terminal pasażerski.

Port morski Mumbai
Port morski Mumbai

Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Mumbai lub też chcesz wycenić eksport do Mumbai sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Mumbai do Gdyni – 31 dni.
Eksport do Mumbai z Gdyni – 35 dni.

Armatorzy obsługujący port Mumbai: Cargo-Levant, COMBITAINER, CMA/CGM, Conti-Asian-Line, Contship, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MISC, MSC, NPIL, NYK, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Safmarine, SCI, UASC, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź