Port morski Muscat


Port morski Muscat
Port morski Muscat

Port morski Muscat

Port morski Muscat (Maskat), którego kodem jest OMMCT, znajduje się na terenie Omanu, a dokładnie na północno-wschodnich peryferiach miasta. Jest to główny port handlowy w tym kraju, przewozi się stąd wiele produktów do Zatoki Perskiej. Eksport obejmuje przede wszystkim ryby, perłowce i wiele innych produktów. Muskat jest stolicą i największym miastem tego kraju, którego populacja liczy 646 024 mieszkańców.

Miasto bardzo dobrze się rozwija przede wszystkim dzięki portowi. Port morski Muscat rocznie przewozi 44 mln ton ładunków. Infrastruktura portowa jak i sam obiekt należą do rządu Omanu. Na terenie miasta obowiązuje suchy klimat z długimi i bardzo gorącymi latami, a także ciepłymi zimami. Roczna suma opadów wynosi tutaj około 10 mm. Opady występują głównie od grudnia do kwietnia. Jednak tak można przeczytać, opadów nie jest za dużo. Miasto borykało się w ostatnich kilku latach z cyklonami, które doprowadziły do jego częściowego zniszczenia. Klimat w mieście jest zazwyczaj bardzo gorący. Temperatura sięga tu czasem nawet 40 stopni Celsjusza w okresie letnim.

Port morski Muscat
Port morski Muscat. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Muscatu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Muscatu z Gdyni – 35 dni.
Import z Muscatu do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port w Muscat: Bonyad, CMA/CGM, COMBITAINER, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, IRISL/ECL SERVICE, IRISL/PEL SERVICE, MSC, Norasia, Safmarine.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź