Port morski Nhava Sheva


Port morski Nhava Sheva

Port morski Nhava Sheva, którego kodem jest INNSA, to obiekt położony na terenie Indii. Jego oficjalna nazwa Jawaharlal Nehru pochodzi od imienia i nazwiska indyjskiego polityka, a potoczna Nhava Sheva od nazwy dwóch miejscowości. Nhava Sheva to największy port kontenerowy w Indiach, znajduje się na wschód od Bombaju (Mumbai) w stanie Maharasztra, u wybrzeża Morza Arabskiego. Zarządzaniem portem zajmuje się Jawaharlal Nehru Seaport Trust. Port ten powstał po to, aby rozładować ruch w porcie w Bombaju. Umożliwia również importerom uniknąć akcyzy miejskiej płaconej od towarów wprowadzanych do Bombaju.

Port Nhava Sheva wyposażony jest w nadbrzeże o długości 680 m, może obsługiwać do 15,6 mln ton ładunków rocznie. Obecnie w trakcie budowy jest nowy terminal kontenerowy, który zostanie oddany do użytku w lipcu 2016 roku. Ma on posiadać długość 330 m oraz będzie w stanie przyjąć 12,5 mln ton ładunków rocznie. Port ten obsługuje 40% całego handlu kontenerowego w Indiach. Z portu tego głównie eksportowane są tekstylia, artykuły spożywcze, tworzywa sztuczne, maszyny, oleje roślinne oraz wiele innych towarów.

Port morski Nhava Sheva
Port morski Nhava Sheva. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Nhava Sheva lub też chcesz wycenić eksport do Nhava Sheva sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Nhava Sheva do Gdyni – 31 dni.
Eksport do Nhava Sheva z Gdyni – 33 dni.

Armatorzy obsługujący port Nhava Sheva: APL, COMBITAINER, CMA/CGM, Contship, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Hanjin, Hapag Lloyd, HUAL, Hyundai, IRISL/ECL SERVICE, K-Line, MISC, MOL, MSC, Norasia, NPIL, NYK, OWL, Roco-Carrier, Safmarine, SCI, UASC, Yang Ming, ZIM.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź