Port morski Oranjestad


Port morski Oranjestad
Port morski Oranjestad

Port morski Oranjestad

Oranjestad to port morski, którego kodem jest AWORJ. Obiekt znajduje się na terenie Aruby, niewielkiej wyspy położonej na Morzu Karaibskim. Jeszcze do 1986 roku Aruba była częścią Antyli Holenderskich, ale odłączyła się od reszty wysp i obecnie jest samodzielna jednostką. Port, który się tu mieści jest jedną z głównych atrakcji miasta, oprócz Wieży Wilhelma II, która znajduje się niedaleko fortu. Oranjestand („Orange Town”) jest stolicą oraz największym miastem Aruby. Choć po ilości mieszkańców, można stwierdzić, że to takie niewielkie miasteczko. Według danych z 2015 roku populacja stolicy liczy 35 000 mieszkańców. Miasto posiada wiele budynków, które swoim stylem przypominają te, które znajdują się w Holandii. Zazwyczaj jednak mają one lokalne wpływy.

Wyspa utrzymuje się z przetwarzania ropy naftowej pochodzącej z Wenezueli, w jednym z największych na świecie zakładach petrochemicznych. Licznie jest też odwiedzana przez turystów. Sporym problemem wydaje się brak wody pitnej, dlatego utworzono tu stacje do uzdatniania wody morskiej.

Port morski Oranjestad
Port morski Oranjestad. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić eksport do Oranjestad sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Oranjestad z Gdyni – 32 dni.

Armatorzy obsługujący port Oranjestad: CMA/CGM, CSAV, Ecu-Line, EWL, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HUAL, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź