Port morski Osaka


Port morski Osaka
Port morski Osaka

Port morski Osaka

Osaka to port morski, którego kodem jest JPOSA. Port znajduje się na terenie Japonii. Jest to główny port w Japonii. Sama Osaka to trzecie do wielkości miasto w Japonii. Mieści się na południowym zachodzie tego kraju. Umiejscowione jest na wyspie Honsiu. Ma dostęp do zatoki Osaka, która znajduje się na styku Morza Wewnętrznego i Oceanu Spokojnego. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych, handlowo-usługowych, kulturalno-naukowych i rozrywkowych w kraju, o niezwykle potężnym potencjale ekonomicznym, konkurującym z Tokio. W starożytności, miasto to nosiło nazwę Naniwa. Podczas II Wojny Światowej miasto to było głównym celem ataków bombowym przeprowadzanych przez USA. Zostało całkowicie zniszczone i straciło praktycznie wszystkie zabytki. Miasto zostało odbudowane po wojnie według nowych planów urbanistycznych. W tym czasie całkowicie ustał przemysł rozwijany wcześniej w mieście. Jednak, miasto udało się wyprowadzić na prostą i dziś prosperuje znakomicie. Miasto jest chętnie wybierane jako miejsce międzynarodowych wystaw.

Port morski Osaka
Port morski Osaka. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Osaka lub też chcesz wycenić eksport do Osaka sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Osaka do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Osaka z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Osaka: APL, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MOL, NYK, OOCL, Roco-Carrier, WANHAI, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź