Port morski Parangua


Port morski Parangua
Port morski Parangua

Port morski Parangua

Paranagua to port morski, którego kodem jest BRPNG. Port znajduje się na terenie Brazylii. To właśnie ten obiekt napędza gospodarkę tego miasta. Jest to port głębinowy, który pochodzi z XVII wieku. Wpłynął na rozwój miasta jak i Brazylii w czasach kolonialnych. Eksportuje się stąd największą ilość produktów rolnych w całym kraju. Zwłaszcza eksport obejmuje zboża, które uprawiane są na południu Brazylii. Jest to główny ośrodek handlu samochodów, nawozy, drewna, papieru, produktów naftowych, soli, soi i cukru. Zarządzaniem portem zajmuje się Port Authority Paranagua. W 2014 roku został uznany za 7 co do wielkości port eksportowy w Brazylii. Eksportuje się tu towary o łącznej wartości 4,3 biliony dolarów. Dwoma najlepszymi towarami, które z tego portu były eksportowane to soja i mięso drobiowe. Samo miasto zostało założone w 1648 roku. W mieście tym mieszka 148 232 mieszkańców. Miasto znajduje się w chłodniejszej części Brazylii. Zimowe miesiące to lipiec, gdy panują temperatury w okolicach 22 stopni Celsjusza.

Port morski Parangua
Port morski Parangua. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Parangua lub też chcesz wycenić eksport do Parangua sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Parangua do Gdyni – 19 dni.
Eksport do Parangua z Gdyni – 27 dni.

Armatorzy obsługujący port Parangua: Alianca, CMA/CGM, Contship, CSAV, Ecu-Line, Euroatlantik, Evergreen, Grimaldi Napoli, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HSLR, Lykes Lines, Montemar, NYK, OWL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź