Port morski Pasir Gudang


Port morski Pasir Gudang
Port morski Pasir Gudang

Port morski Pasir Gudang

Port morski Pasir Gudang a dokładnie Johor Port, znajduje się na terenie Malezji. Kodem portu jest MYPGU, obiekt prowadzony jest przez Johor Port Berhard. To pierwszy wielofunkcyjny port w Johor. Można tutaj przeładować wszelkiego rodzaju ładunki. Jest to również pierwszy malezyjski port, który znajduje się w strefie wolnego handlu. Dzięki temu magazyny, które znajdują się na terenie portu zwolnione są z opłat celnych. Płatność następuje jedynie wtedy, gdy ładunek ma zostać wywieziony z magazynów dla potrzeb lokalnych. Od 1993 roku port jest w całości własnością rządu. Prywatyzacja tego obiektu odbyła się w 1995 roku. Teraz zarządzaniem portem zajmuje się Seaport Terminal Sdn. Bhd. Właścicielem portu jest MMC Copr Bhd. Posiada roczną zdolność przepustowości na poziomie 1 000 000 TEU. Terminal wyposażony jest w 6 suwnic, 19 transportowych dźwigów, 46 ciągników, specjalną szynę podłączoną do sieci kolejowej. Posiada 70 000 m2 powierzchni magazynowej do przechowywania kontenerów.

Port morski Pasir Gudang
Port morski Pasir Gudang. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Pasir Gudang lub też chcesz wycenić eksport do Pasir Gudang sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Pasir Gudang do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Pasir Gudang z Gdyni – 37 dni.

Armatorzy obsługujący port Pasir Gudang: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, MISC, MOL, NYK, OWL, UASC, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź