Port morski Penang


Port morski Penang
Port morski Penang

Port morski Penang

Penang to port morski, którego kodem jest MYPEN. Port znajduje się na terenie Malezji. Samo Penang jest stanem w północno-zachodniej części Malezji. Znajduje się na Półwyspie Malezyjskim. Region ten jest bardzo zurbanizowany i uprzemysłowiony. Miejsce to jest bardzo dobrze rozwinięte pod wieloma względami. Stanowi również bardzo ważny punkt turystyczny Malezji. Ma bardzo różnorodną populację. Port, który znajduje się w tym mieście świadczy usługi promowe. Możliwe jest u korzystanie z promów szybkobieżnych od 1985 roku. Połączenia są dostępne cała dobę. Port obsługiwany jest przez Penang Port Commission. Port ma 4 terminale. Jeden znajduje się na wyspie Penang, a trzy na kontynencie. Są nimi Butterworth Container Terminal (NBCT), Butterworth Deep Water Wharves (BDWW) i Prai Bulk Cargo Terminal (PBCT). Stanowi jeden z największych portów eksportowych na świecie. Odgrywa bardzo ważną rolę w obrębie żeglugi narodowej. Daje połączenie temu miastu z ponad 200 portami na świecie. Mogą tu przypływać zarówno statki wycieczkowe, jak i okręty wojenne.

Port morski Penang
Port morski Penang. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Penang lub też chcesz wycenić eksport do Penang sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Penang do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Penang z Gdyni – 42 dni.

Armatorzy obsługujący port Penang: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, Roco-Carrier, UASC, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź