Port morski Port Kelang


Port morski Port Kelang
Port morski Port Kelang

Port morski Port Kelang

Port morski Port Kelang którego kodem jest MYPKL, znajduje się na terenie Malezji. Jest największym portem w tym kraju. Położony jest się na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malezyjskiego. Oddalony jest 40 km od Kuala Lampur. Znajduje się w stanie Selangor. Zajmuje powierzchnię 806 hektarów. W skład portu wchodzą North Port, West Port i South Port. Port ten bardzo często odwiedzany jest przez turystów. Znajduje się tu wiele znakomitych restauracji, które serwują przepyszne owoce morza. Od 1972 roku posiada obecną nazwę. Wcześniej nazywano go Port Swettenham. Uznany w 2012 roku za 12 najbardziej ruchliwy port na świecie. Pojemność portu to 109 700 000 ton ładunków. Port znajduje się pod jurysdykcją Rady Miejskiej. Port zarządzany jest przez Northport Bhd. Port posiada terminal pasażerski dla promów, a także międzynarodowy terminal. Stary terminal promowy obecnie służy do obsługi regularnych łodzi pasażerskich do Pulau Lumut.

Port morski Port Kelang
Port morski Port Kelang. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Port Kelang sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Port Kelang do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Port Kelang z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Kelang: ANL, APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, H.M.R., Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, Pan Ocean, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź