Port morski Puerto Cabello


Port morski Puerto Cabello

Puerto Cabello to port morski, którego kodem jest VEPBL. Port znajduje się na terenie Wenezueli. Jest to jeden z najważniejszych portów morskich, jakie znajdują się na terenie tego kraju. Stanowi bardzo dużą wartość ekonomiczną ze względu na dużą aktywność importu surowców dla sektora przemysłowego. Rozwijają się wszelkiego rodzaju usługi portowe takie jak magazynowanie, usługi transportowe, rozładunek statków, armatura statków dostawczych. Przez ten port wykonywanych jest 80% importu i eksportu. Ponadto, port posiada również własną stocznie DIANCA, która jest największą w Wenezueli. Odbywa się tutaj naprawa łodzi i statków. Świadczone są również usługi serwisowe. Samo miasto znajduje się w stanie Carabobo. Mieszka tutaj 271 036 mieszkańców. Miasto stanowi dużą atrakcję turystyczną ze względu na swoje położenie geograficzne z widokiem na Morze Karaibskie. Posiada również wiele plaż. Są nimi m.in. Playa Blanca, Playa Quizandal, Playa Azul Mar, Playa La Rosa, Playa El Malecón, Playa Rincon del Pirata, Playa Borburata, Playa Cumboto, Beach Cove Yapascua, Playa El Palito, Playa Punta.

Port morski Puerto Cabello
Port morski Puerto Cabello. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Puerto Cabello lub też chcesz wycenić eksport do Puerto Cabello sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Puerto Cabello z Gdyni – 26 dni.
Import z Puerto Cabello do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Puerto Cabello: APL, CCNI, CMA/CGM, Conti-Carib-Line, Contship, CSAV, CTE, Ecu-Line, Evergreen, EWL, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HUAL, MSC, SMSL, Spliethoff’s, ZIM.