Port morski Salvador


Port morski Salvador
Port morski Salvador

Port morski Salvador

Salvador to port morski, którego kodem jest BRSAL. Port znajduje się na terenie Brazylii. Dokładna lokalizacja to All Saints Bay, czyli obszar dolnej części miasta Salvador. Ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego. W 2007 roku przez port przeszło 3 mln ton ładunków. W tym, 2,6 mln było ładunkami oceanicznymi, a reszta to ładunku wewnętrzne. W tym samym roku port obsłużył 1,6 ton kontenerów, które przeznaczone były do eksportu, a także 753 tysiące ton kontenerów przeznaczony do importu. Do portu przypłynęło również 88 statków wycieczkowych, które przewiozły 1421 pasażerów. Port posiada połączenie ze śródlądową stacją kolejową, drogową i powietrzną, która znajduje się w Brazylii. Jest on przysłonięty i chroniony przez przypływem fluktuacji. Wyposażony jest w 2 kanały, z których mogą korzystać statki oceaniczne. Obszar kotwiczenia ma 700 m szerokości i od 9 do 12 m głębokości. Importowane przez ten port są pszenica, zboże, żywność, produkty chemiczne, sprzęt, pojazdy i słód. Eksportuje się natomiast petrochemię, żelazo, granit, owoce, celulozę, miedź i pojazdy.

Port morski Salvador
Port morski Salvador. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Salvadoru lub też chcesz wycenić eksport do Salvadoru sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Salvadoru do Gdyni – 19 dni.
Eksport do Salvadoru z Gdyni – 32 dni.

Armatorzy obsługujący port Salvador: Alianca, CMA/CGM, Contship, CSAV, Ecu-Line, Evergreen, Grimaldi Napoli, Hamburg-Sud, HSLR, Lykes Lines, Montemar, MSC, NYK, OWL, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź