Port morski San Juan


Port morski San Juan

San Juan to port morski, którego kodem jest PRSJU. Port znajduje się na terenie Portoryko (Puerto Rico). Jego działania obejmują zarówno usługi pasażerskie jak i cargo. Obiekt składa się z 15 filarów, z których 8 dotyczy usług pasażerskich, a pozostałe świadczą usługi towarowe. Należy on do Port Portoryko Authority. Zatoki oraz dok znajdują się wzdłuż San Antonio Canal, który jest wąskim odcinkiem żaglowym Zatoki San Juan. Port posiada wszystkie potrzebne urządzenia do załadunku i rozładunku statków. 5 terminali cargo znajduje się w dzielnicy Puerto Nuevo San Juan, a pozostałe 3 ulokowane są w sąsiedniej gminie, którą jest Guaynabo. Urządzenia do załadunku zajmują powierzchnię 46 000 m2. Dzięki nim możliwy jest zarówno załadunek jak i rozładunek towarów. Lokalizacja portu jest bardzo dobra, ponieważ posiada on połączenie z drogami ekspresowymi, przez co transport w głąb kraju może być efektywny i szybki. Obiekt świadczy również usługi pasażerskie. Posiada 4 stanowiska dla statków wycieczkowych. Łącznie miejsc parkingowych dla statków posiada 15. Pozostałe oprócz 4, służą do parkowania statków towarowych.

Port morski San Juan
Port morski San Juan. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do San Juan sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do San Juan z Gdyni – 21 dni.
Import z San Juan do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port San Juan: APL, CCNI, CMA/CGM, CSAV, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HUAL, Spliethoff’s, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź