Port morski Santo Tomas de Castilla


Port morski Santo Tomas de Castilla

Santo Tomas de Castilla to port morski, którego kodem jest GTSTC, znajduje się na terenie Gwatemali. Powstał w 1970 roku po trzęsieniu ziemi, w wyniku czego został zniszczony inny port – Puerto Barriso. Obecnie jest to jeden z najbardziej ruchliwych portów morskich w Ameryce Środkowej. Nadal się rozwija i stara się sprostać nowoczesnym wymaganiom. Port znajduje się obok strefy wolnego handlu. W obiekcie zatrudnienie znalazło blisko 2100 osób. W 2004 roku przyjął 1372 statki, na których przewieziono 4,56 mln ton ładunków. Od 2004 roku port posiada również terminal pasażerski, do którego przybijają statki wycieczkowe. Był to ogromny impuls dla rozwoju biznesu turystycznego w Gwatemali. Każdego miesiąca wpływają tu cztery statki wycieczkowe, na których znajduje się każdorazowo około 1500 pasażerów. Z portu tego można również wyruszyć w wycieczkę statkiem do miast na terenie kraju. Zdecydowanie, od początku Santo Tomas de Castilla było miastem portowym, stawiającym właśnie na rozwój tej dziedziny handlu.

Port morski Santo Tomas de Castilla
Port morski Santo Tomas de Castilla. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Santo Tomas de Castilla sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Santo Tomas de Castilla z Gdyni – 26 dni.
Import z Santo Tomas de Castilla – o czas dostawy zapytaj naszych konsultantów.

Armatorzy obsługujący port Santo Tomas de Castilla: CMA/CGM, Conti-Carib-Line, CSAV, Ecu-Line, EWL, Great White Fleet, Hamburg Sud, Hapag Lloyd, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź