Port morski Semarang


Port morski Semarang
Port morski Semarang

Port morski Semarang

Semarang to port morski, którego kodem jest IDSRG. Port znajduje się na terenie Indonezji. Miasto umiejscowione jest na północnym wybrzeżu Jawy przy ujściu rzeki Semarang do Morza Jawajskiego. Miasto posiada port Tanjung Emas, z którego odbywa się transport kopry, cukru, kawy, kauczuku, tytoniu. Miasto posiada kilka uniwersytetów. Zajmuje powierzchnię 473,4 km2. Mieszka tu 1,4 mln mieszkańców. W miejscu obecnego miasta od IX wieku znajdowało się miasto Bergota, które słynęło z bardzo zdolnych cieśli okrętowych. W 1406 do miasta dopłynął znany chiński żeglarz Zheng He. Od 1945 roku miasto należy do Indonezji. Miasto posiada klimat lasu tropikalnego. Panuje tu klimat tropikalny monsunowy. Panują tu wilgotne i suche miesiące od czerwca do sierpnia. Są to najsuchsze miesiące w roku. W mieście bardzo dobrze rozwija się przemysł włókienniczy, spożywczy, stoczniowy, elektrotechniczny, rzemiosło artystyczne.

Port morski Semarang
Port morski Semarang. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Semarang lub też chcesz wycenić eksport do Semarang sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Semarang do Gdyni – 37 dni.
Eksport do Semarang z Gdyni – 31 dni.

Armatorzy obsługujący port Semarang: ANL, APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, MSC, Norasia, NYK, OOCL, OWL, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź