Port morski Singapur


Port morski Singapur
Port morski Singapur

Port morski Singapur

Singapur to port morski, którego kodem jest SGSIN. Port znajduje się na terenie Singapuru. Obsługuje on handel morski oraz wysyłkę towarów z Singapuru. Jest to drugi pod względem ruchliwości port na świecie. Port wysyła towary do ponad 600 innych portów i zapewnia połączenie ze 123 krajami. Przewozi ładunki na 6 kontynentów. Jest to zarówno ważny ośrodek gospodarczy, ale i ekonomiczny. Jest o tyle ważne, że Singapurowi brakuje gruntów i zasobów naturalnych. Dzięki portowi, możliwe jest wykonywanie skutecznego importu surowców naturalnych, a później wysyłaniu ich jako produktu już przetworzone do innych krajów. Tym sposobem gospodarka Singapuru może się odpowiednio rozwijać. W porcie tym statki mogą uzupełnić zapasy wody oraz żywności. Port posiada terminal kontenerowy, który wyposażony jest w 52 miejsc postojowych. Posiada nadbrzeże o długości 15550 m oraz zajmuje powierzchnie 550 ha. Maksymalne zanurzenie jakie jest u możliwe to 16 m. W porcie pracuje 32 osoby, w 2013 roku wysłano i przyjęto łącznie 32,2 miliony TEU.

Port morski Singapur
Port morski Singapur. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Singapuru lub też chcesz wycenić eksport do Singapuru sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Singapuru do Gdyni – 30 dni.
Eksport do Singapuru z Gdyni – 29 dni.

Armatorzy obsługujący port Singapur: APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, H.M.R., Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, HUAL, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Pan Ocean, Rickmers-Linie, Roco-Carrier, Unithai, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź