Port morski Taichung


Port morski Taichung
Port morski Taichung

Port morski Taichung

Port morski Taichung to port, którego kodem jest TWTXG. Znajduje się na terenie Tajwanu, dokładnie mieści się w dzielnicy Wuqi. Jest drugim co do wielkości portem w tym kraju. Zarządzany jest przez Taiwan International Ports Corporation. Port zajmuje powierzchnię 3 793 ha. W jego skład wchodzi część przemysłowa, port rybacki oraz część biznesowa. Obiekt jest w stanie pomieścić ładunki do 60 000 ton, ale dysponuje jeszcze setkami metrów kwadratowych do zagospodarowania. Port morski Taichung oddalony jest 110 mil morski od portu Keeling i 120 mil morskich od portu Kaohsiung. Port został otwarty w 1976 roku, a pracę nad jego budową rozpoczęły się w 1968 roku. Obecnie 30 firm działa w strefie wolnego handlu, którą posiada ten port. Do portu można dojechać autobusem, pociąganiem lub samochodem. Samo miasto znajduje się na zachodzie Tajwanu. Mieszka tu 2 665 134 mieszkańców. Jest to ważny ośrodek szkolnictwa wyższego oraz spożywczego, włókienniczego, maszynowego i wysokich technologii. Miasto jest podzielone na 29 dzielnic.

Port morski Taichung
Port morski Taichung. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Taichung lub też chcesz wycenić eksport do Taichung sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Taichung do Gdyni – 37 dni.
Eksport do Taichung z Gdyni – 48 dni.

Armatorzy obsługujący port Taichung: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, HUAL, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, NYK, OWL, WANHAI, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź