Port morski Tuticorin


Port morski Tuticorin

Port morski Tuticorin, którego kodem jest INTUT, to obiekt znajdujący się na terenie Indii. Jest to jeden z 12 głównych portów w tym kraju, drugi co do wielkości port w stanie Tamil Nadu oraz czwarty pod względem wielkości terminal kontenerowy w całych Indiach.

Port morski Tuticorin powstał w 1974 roku, początkowo był ośrodkiem handlu oraz łowiectwa i posiadał drawniany pomost. Aktualnie ten naturalny port wyposażony jest w nowoczesne urządzenia a także pełne zaplecze. Port przekroczył liczbę 10 mln ton przyjętych ładunków w 2008 roku. Obecnie realizuje połączenia morskie do USA, Chin, Europy, na Sri Lankę oraz do krajów na Morzu Śródziemnym. Port ma bardzo dobrą lokalizację, znajduje się bowiem w niedalekiej odległości od East-West, czyli międzynarodowego szlaku morskiego na południowo-wschodnim wybrzeżu Indii. Port Tuticorin jest bardzo dobrze chroniony przed burzami i wiatrami, można więc z niego korzystać w każdych warunkach pogodowych. Posiada 14 miejsc postojowych, wyposażony jest w trzy dźwigi oraz cztery żurawie RTG. Ma być w najbliższym czasie ulepszany, przede wszystkim, władze chcą zbudować dodatkowe falochrony oraz wydłużyć kanał podejścia.

Port morski Tuticorin
Port morski Tuticorin. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Tuticorin lub też chcesz wycenić eksport do Tuticorin sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Tuticorin do Gdyni – 20 dni.
Eksport do Tuticorin z Gdyni – 38 dni.

Armatorzy obsługujący port Tuticorin: APL, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MISC, Norasia, NYK, Safmarine, SCI, UASC, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź