Port morski Veracruz


Port morski Veracruz
Port morski Veracruz

Port morski Veracruz

Vercruz to port morski, którego kodem jest MXVER. Port znajduje się na terenie Meksyku. Jest to główny port stanu Veracruz. Jest to bardzo duży węzeł komunikacyjny w tym regionie. Port handlowy w 2014 roku obsłużył 850,000 TEU. Transportuje się stąd głównie kawę, skórę, mleczko kauczukowe i gumę. Samo miasto położone jest nad meksykańskim wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej. Oddalone jest o 90 km od stolicy stanu, którą jest Xalapa. W mieście mieszka 444 tysiące osób. Miasto zostało założone jako port w 1519 roku przez Ferdynanda Corteza. Była to pierwsza hiszpańska osada na terenie dzisiejszego Meksyku. W XVI-XVII wieku było najważniejszym portem hiszpańskiej Ameryki. Wywożono wtedy stad głównie srebro. Wcześniejsza nazwa portu jak i samego miasta to La Villa Rica de la Vera Cruz. Miasto często było napadane przez wrogo nastawionych piratów. Miasto i port zostały przez nich opanowane w 1653-1712 roku. Od XIX wieku port stał się największym i głównym portem w Meksyku. W mieście rozwija się przede wszystkim przemysł spożywczy, stoczniowy, włókienniczy, skórzany, cementowy i drzewny.

Port morski Veracruz
Port morski Veracruz. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Veracruz lub też chcesz wycenić eksport do Veracruz sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Veracruz do Gdyni – 27 dni.
Eksport do Veracruz z Gdyni – 27 dni.

Armatorzy obsługujący port Veracruz: APL, CCNI, CMA/CGM, Conti Africa, Ecu-Line, Hamburg-Sud, Hanseatica Parcel Service, Hapag Lloyd, Lykes Lines, MSC, OWL, Spliethoff’s, TMM Lines, ZIM


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź