Port morski Wellington


Port morski Wellington
Port morski Wellington

Port morski Wellington

Wellington to port morski, którego kodem jest NZWLG. Port znajduje się na terenie Nowej Zelandii. Jest końcowym odcinkiem trasy promu łączącego Wyspę Południową z Północną. Z portu tego można popłynąć promem do Picton (miasto na Wyspie Południowej). Linię tę obsługują dwie firmy: Interislander – firma państwowa oraz Bluebridge- firma prywatna. Dzięki prywatnym połączeniom można dopłynąć z tego miasta także do Eastbourne i do Petone. Klimat jaki panuje w tym mieście jest podobny do tego występującego w Rzymie czy Salt Lake City. Jest jednak nieco bardziej łagodny ze względu na wpływ Oceanu Spokojnego. Klimat odznacza się małymi amplitudami dziennymi i rocznymi. Występuje porywisty wiatr. W mieście tym mieszka 192 800 mieszkańców. Miasto podzielone jest na 60 dzielnic. Obszar miasta jest zarówno nizinny jak i nieco górzysty. Najwięcej w mieście jest osób wyznania chrześcijańskiego, ale dużą grupę stanowią również bezwyznaniowcy. Najmniejszą mniejszością religijną są wyznawcy judaizmu. Większość budynków jakie znajdują się w mieście, pochodzą z XIX i XX wieku.

Port morski Wellington
Port morski Wellington. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Wellington lub też chcesz wycenić eksport do Wellington sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Wellington do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Wellington z Gdyni – 45 dni.

Armatorzy obsługujący port w Wellington: Contship, COSCO, Ecu-Line, Hapag Lloyd, MaerskSealand, MISC, MOL, NCL, OOCL, OWL, Spliethoff’s, Wallenius WIlhelmsen.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź