Port morski Yokohama


Port morski Yokohama
Port morski Yokohama

Port morski Yokohama

Yokohama (Jokomaha) to port morski, którego kodem jest JPYOK. Port znajduje się na terenie Japonii. Znajduje się nad Zatoką Tokijską. Na północ od tego portu znajdują się również porty Kawasaki i Tokio. Port wyposażony jest w 9 głównych pirsów. Pirs Honmoko to najważniejszy obiekt, jaki posiada ten port. Wyposażony jest w 24 nadbrzeża. Pirs Osanbashi zajmuje się natomiast obsługą ruchu pasażerskiego, a także statków wycieczkowych. Znajduje się tu również stanowisko obsługi celnej oraz pomieszczenie kwarantannowe. Detamachi to bananowy pirs, który został tak nazwany ze względu na przeznaczenie odo odbioru świeżych warzyw i owoców. Pirs Daikoku znajduje się na sztucznej wyspie, która ma 321 hektarów. Znajdują się tu magazyny, które mają łączna powierzchnię miliona m2. Pirs Mizuho posiada 7 nadbrzeży. Wykorzystywany jest przez amerykańskie siły, które stacjonują w Japonii. Pozostałe pirsy zajmują się obsługą na przykład transportu drewna. W 1923 roku port został zniszczony w wyniku wielkiego trzęsienia ziemi.

Port morski Yokohama
Port morski Yokohama. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Yokohama lub też chcesz wycenić eksport do Yokohama sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Yokohama do Gdyni – 39 dni.
Eksport do Yokohama z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Yokohama: APL, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, HUAL, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OWL, Roco-Carrier, WANHAI, UASC, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź