Port Toledo


Port Toledo

Toledo to port rzeczny, którego kodem jest USTOL. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych w stanie Ohio. Mieści się na brzegu jeziorze Erie. Głównymi usługami świadczonymi przez port są usługi kontenerowe, import oraz eksport towarów. Ten multimodalny węzeł komunikacyjny pozwala łączyć transport morski, kolejowy i drogowy. Każda z tych dróg została rozbudowana. Obiekt zarządzany jest przez Toledo-Lucas County Port Authority. Port Toledo został dobrze przygotowany do dystrybucji śródlądowej w Ameryce Północnej oraz okolicy Wielkich Jezior (w ich skład wchodzi 5 jezior). Port Toledo obsługuje ponad 12 mln ton ładunków i 700 połączeń statków rocznie.

Jeśli chodzi o miasto, to mieszka tu 287 208 mieszkańców. Nazwa miasta pochodzi od miasta w Hiszpanii jakim jest Toledo. Wcześniej miasto to nosiło nazwę Fort Miami.

Port Toledo
Port Toledo. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Toledo lub też chcesz wycenić eksport do Toledo sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Toledo z Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.
Import z Toledo do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Toledo: Ecu-Line, Fednav, OWL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź