Port w Shenzhen


Port w Shenzhen
Port w Shenzhen

Port w Shenzhen

Port w Shenzhen jest kolejnym portem z Chin, który posiada duże możliwości rozwoju, jest jednym z najbardziej ruchliwych i najszybciej rozwijających się portów na świecie. Jak pokazują wyniki z pierwszej połowy 2015 roku. Port  Shenzhen pozostawił w tyle takich liderów jak Hongkong czy Ningbo i uplasował się na 3 pozycji wśród największych portów kontenerowych na świecie (pod względem TEU). Port w Shenzhen położony jest w południowej części delty Rzeki Perłowej w Chinach w prowincji Guangdong. Port w Shenzhen stanowi zaplecze dla handlu pomiędzy Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi. Jest jednak przede wszystkim jednym z najważniejszych portów dla międzynarodowego handlu chińskiego. W porcie ma swoje siedziby 39 firm przewozowych, które uruchomiły 131 międzynarodowych linii kontenerowych.

Port w Shenzehen w liczbach:

  • W 2013 roku, Shenzhen Port obsłużył 234 mln ton ładunków i 23,28 mln TEU, czyli odpowiednio o 2,59% i 1,47% więcej niż w 2012 roku.
  • W 2013 roku Shenzhen zajął trzecie miejsce na świecie pod względem przepustowości.
  • W sumie 230 międzynarodowych tras kontenerowych przechodzi przez port w Shenzhen, co sprawia, że miasto Shenzhen ma największą liczbę tras międzynarodowych w Chinach.
port w Shenzhen
Port w Shenzhen. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Shenzhen lub też chcesz wycenić eksport do Shenzhen sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Shenzhen do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Shenzhen z Gdyni – 35 dni.

Armatorzy obsługujący port Shenzhen: APL, China Shipping, CMA/CGM, Evergreen, Hyundai, K-Line, MOL,Yang Ming, ZIM.

Źródło: http://english.sz.gov.cn/iis/, scmp.com


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź