Port Xiamen


Port Xiamen
Port Xiamen

Port Xiamen

Port Xiamen znajduje się w Chinach i ma morskie połączenia z ponad 60 portami w 40 krajach oraz regionach na całym świecie, w tym z Australią, Japonią, Singapurem, USA i Kanadą. Szczególnie ważna jest współpraca z portami na Tajwanie, Port Xiamen położony jest nad Cieśniną Tajwańską 200 mil morskich od portu w Tajpej. Jest to wielofunkcyjny, zmodernizowany port przystosowany zarówno do turystyki, transportu osób, międzynarodowego przeładunku, handlu i tranzytu. Linia kolejowa jest dostępny w obrębie portu.

Port Xiamen w liczbach:

  • W 1995 roku ilość towaru przyjętego w porcie przekroczyła 13 mln ton i 310 tys. TEU.
  • W 2003 roku port of Xiamen zdołał przyjąć 34 mln ton ładunków, w tym 2,3 mln TEU.
  • Każdego miesiąca średnio 469 statków zawija do portu w Xiamen.

Xiamen stał się jednym z najważniejszych portów w Chinach. Port w Xiamen jest wyposażony w maszyny i urządzenia do obsługi wszystkich rodzajów ładunków, dźwigi, barki, żurawie portowe, urządzenia do rozładunku statków, przeładunku ziarna i nawozów luzem, a także węgla itp. Ponadto, port w Xiamen jest wyposażony w nowoczesny system zarządzania danymi i nowoczesnymi obiektami portowymi. Główne ładunki z zagranicy importowane do Xiamen to pszenica, cement, nawozy chemiczne, węgiel, stali walcowana i cukru. Natomiast główne eksportowane towary to herbata, sól i proszek grafitowy.

Miasto Xiamen zamieszkuje 636 548 osób. Od 1981 roku posiada status specjalnej strefy ekonomicznej. Xiamen to ośrodek przemysłu wysokich technologii, elektronicznego, maszynowego, metalowego, chemicznego, petrochemicznego, rybnego, włókienniczego i stoczniowego.

Port Xiamen
Port Xiamen. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Xiamen lub też chcesz wycenić eksport do Xiamen sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Xiamen do Gdyni – 42 dni.
Eksport do Xiamen z Gdyni – 41 dni.

Armatorzy obsługujący port Xiamen: ANL, APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź